KS Slavia Ruda Śląska - Oficjalny Serwis Klubu
Nawigacja
Strona główna
Strzelcy
Tabela
Kadra
Transfery
Relacje z meczu

Forum
Szukaj
Autorzy
Kontakt
Dodaj link
Gra na rzuty Karne
Gry On-Line
Propozycje
Klub
title= Informacje
title= Historia
Kibice
title= Stadion
title= Poprzednie sezony
title= Zdjęcia
title= Filmy
title= Kronika Sprotrowa
title= Wywiady
title= Kibice & Fany
title= Gwiazdy Slavii
Inne
title= Reklama
title= Archiwum
title= Banery
title= Linki

title= Regulamin
title= Historia stony
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 450
Najnowszy Użytkownik: Admin2
Partnerzy

Row Rybnik

Tutaj może być twoja reklama

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Witam. Czego brakuje...
Najciekawsze Tematy
Witam. Czego brak... [6]
IV liga jeszcze z Piastem II Gliwice
Dzieląc czwartoligowców na dwie grupy przedstawiciele Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie wiedzieli jeszcze, że Piast II Gliwice utrzyma się w III lidze kosztem Swornicy Czarnowąsy. Dlatego w zestawie drużyn, które wstępnie zostały przydzielone do dwóch grup są gliwiczanie. Ostateczny kształt obydwu grup zostanie jednak ustalony podczas poniedziałkowego spotkania z przedstawicielami zespołów mających grać w IV lidze w sezonie 2015/2016. Zebranie w Katowicach rozpocznie się o godzinie 16.30.

A oto planowany podział na grupy:

IV LIGA GRUPA I
RUCH RADZIONKÓW, ZIELONI ŻARKI, SARMACJA BĘDZIN, RAKÓW II CZĘSTOCHOWA, PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE, UNIA ZĄBKOWICE, GWAREK TARNOWSKIE GÓRY, POLONIA PORAJ, GÓRNIK PIASKI, RKS GRODZIEC, SLAVIA RUDA ŚLĄSKA, CONCORDIA KNURÓW, GÓRNIK WESOŁA spadkowicz z III ligi, PIAST II GLIWCE spadkowicze z III ligi, MKS MYSZKÓW awans z Klasy Okręgowej Częstochowskiego OZPN i PRZEMSZA SIEWIERZ awans z Klasy Okręgowej grupy IV

IV LIGA GRUPA II

DRZEWIARZ JASIENICA, FORTECA ŚWIERKLANY, JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE, GWAREK ORNONTOWICE, SZCZAKOWIANKA Jaworzno, ISKRA PSZCZYNA, UNIA TURZA ŚLĄSKA, UNIA RACIBÓRZ, KRUPIŃSKI SUSZEC, GTS BOJSZOWY, GKS II KATOWICE, POLONIA ŁAZISKA GÓRNE spadkowicz z III ligi, SPÓJNIA LANDEK awans z Klasy Okręgowej Beskidzkiego OZPN, GKS II TYCHY awans z Klasy Okręgowej grupy I, ROW II RYBNIK awans z Klasy Okręgowej grupy II, GRANICA RUPTAWA awans z Klasy Okręgowej grupy III.

- Po otrzymaniu potwierdzonych informacji o wycofaniu się Swornicy Czarnowąsy z III-ligowych rozgrywek w sezonie 2015/2016 i utrzymaniu Piasta II Gliwice w III lidze zadzownię do klubów, których drużyny uplasowały się w śląskiej IV lidze na 13 miejscach w I i II grupie - mówi przewodniczący Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej Teodor Wawoczny. - Pilica Koniecpol i GKS Radziechowy-Wieprz muszą odpowiedzieć na pytanie czy chcą nadal grać w IV lidze. Jeżeli chcą to pozostaje pytanie jak i kiedy przeprowadzić baraże? Czy będzie to mecz i rewanż w tygodniu poprzedzającym IV-ligową inaugurację przyszłego sezonu czy też tylko jeden mecz na neutralnym boisku? Bo jeżeli potwierdzi się, że po wycofaniu Swornicy Czarnowąsy z III-ligowych rozgrywek Piast II Gliwice pozostanie na tym szczeblu to wtedy z IV ligi w sumie spadnie 7 drużyn.

Ponadto trzeba też będzie dostosować ostateczny skład grup do wyniku barażów, bo trudno sobie wyobrazić, żeby radziechowianie jeździli na północ województwa, a koniecpolanie na południe. O ile więc w przypadku zwycięstwa Pilicy wystarczy wpisać ją w miejsce Piasta II, to w przypadku wygranej GKS Radziechowy-Wieprz trzeba byłoby pomyśleć o przesunięciu na przykład GKS II Katowice lub Szczakowianki Jaworzno do grupy I, żeby zachować geograficzną równowagę.

Źródło: www.sportowasilesia.com

Dodane przez pajlot dnia 30.06.2015 23:100 Komentarzy
Polonia Poraj 0-1 Slavia Ruda Śląska (0-0)
Bramka: Rejmanowski T

Skład: Strąk - Puschhaus, Met, Kowalik, Moritz - Lach, Korban, Wujec, Rejmanowski T - Strzalla, Zalewski

Zmiany: Maciaszczyk D, Rejmanowski M


Dodane przez pajlot dnia 14.06.2015 11:240 Komentarzy
Trener Piotrowicz dla sportowasilesia.com oraz wyniki 29 kolejki!
- W środowej kolejce my akurat mamy pauzę – mówi trener zajmującej 11 miejsce Slavii Marek Piotrowicz. - Musimy więc czekać na rozstrzygnięcia w spotkaniach najbliższych sąsiadów, a w ostatniej kolejce z Polonią Poraj zagrać najlepiej jak potrafimy. Wydaje mi się, że w tej chwili najtrudniejsze zadanie ma Concordia z powodów kłopotów kadrowych. Na boisku jednak wszystko może się zdarzyć dlatego nie można już teraz niczego przesądzić.

Pełny artykuł poniżej:

Źródło: www.sportowasilesia.com

Dzisiejsze wyniki:

RKS Grodziec - Polonia Poraj 2:4 (1:2)
Bramki: Kardaś 39 - głową, Skrzypek 75 - Witczyk 10, M. Nowak 18, Prusko 88, Synoradzki 90.

Raków II Częstochowa - Gwarek Tarnowskie Góry 3:3 (0:1)
Bramki: Płatkowski 63, Żurawski 75, Małolepszy 78 - Opeldus 8 - karny, Bąk 85, Polis 90+1.

Sarmacja Będzin - Górnik Piaski 1:1 (0:0)
Bramki: Skórski 67 - Sarzała 50.

Przyszłość Ciochowice - Concordia Knurów 2:1 (1:1)

Bramki: Dziambor 11, Karwowski 52 – samobójcza - Szewczyk 7.

MLKS Woźniki - Ruch Radzionków 0:5 (0:3)
Bramki: Buchcik 2, 27, Rocki 40, Urbainczyk 54, 66.

Pilica Koniecpol - Zieloni Żarki 3:4 (0:3)
Bramki: Krawczyk 66, 82, Kyzioł 89 - Konieczko 21, 64, Musepa 27, Gliński 64.

Fortuna Gliwice - Unia Ząbkowice 0:4 (0:1)
Bramki: Krzos 40, 62, Smarzyński 55, 80.

Źródło: www.sportowasilesia.com

Dodane przez pajlot dnia 10.06.2015 23:140 Komentarzy
Przyszłość Ciochowice 2-4 Slavia Ruda Śląska (1-1)
Bramki: Wujec, Zalewski, Rejmanowski T, Maciaszczyk D

Skład: Strąk - Moritz, Met, Kowalik, Puschhaus - Lach, Wujec, Korban, Gancarczyk - Zalewski, Rejmanowski T

Zmiany: Strzalla, Maciaszczyk D

Dodane przez pajlot dnia 07.06.2015 12:360 Komentarzy
Gorące krzesła w IV lidze pod Slavią i GKS II Katowice
Na 12 miejscu w I grupie IV ligi plasuje się Slavia Ruda Śląska, a w II grupie GKS II Katowice, a kibice obydwu drużyn marzą o tym, żeby ich zespoły podniosły się przynajmniej o jedną pozycję, bo dopiero 11 miejsce daje "święty spokój". Ale rywale też myślą podobnie, a to oznacza, że na finiszu sezonu będzie bardzo ciekawie.

A oto terminarz 28 kolejki w I grupie IV ligi:

Ruch Radzionków - Pilica Koniecpol (sędzia Miłosz Widlarz), Zieloni Żarki - Fortuna Gliwice (Paweł Łukaszczyk), Polonia Poraj - Sarmacja Będzin (Paweł Kuban), Przyszłość Ciochowice - Slavia Ruda śląska (Marek Nowiński), Unia Ząbkowice - Gwarek Tarnowskie Góry (Patrycja Marek), Concordia Knurów - Raków Częstochowa (Mariusz Woleń), Górnik Piaski - MLKS Woźniki (Tomasz Englert).

A oto terminarz 28 kolejki w II grupie IV ligi:

LKS Bełk - Gwarek Ornontowice (sędzia Szymon Grabara), Drzewiarz Jaseinica - Forteca Świerklany (Łukasz Greń), Jedność 32 Przyszowice - Podlesianka Katowice (Robert Kowalczyk), Unia Racibórz - Szczakowianka Jaworzno (Arkadiusz Szymczak), Czarni-Góral Żywiec - Krupiński Suszec (Sebastian Balon), Unia Turza Śląska - Górnik Pszów (Adam Jakubczyk), GKS II Katowice - GTS Bojszowy (Przemysław Ślizak).


Mecz GKS Radziechowy-Wieprz - Iskra Pszczyna został rozegrany w czwartek i zakończył się zwycięstwem radziechowian 4:2.

Źródło: www.sportowasilesia.com

Dodane przez pajlot dnia 05.06.2015 21:300 Komentarzy
Ile drużyn spadnie z IV ligi?
Choć do zakończenia III-ligowych rozgrywek pozostała jeszcze jednak kolejka wiemy już, że do IV ligi spadną dwie drużyny z Opolskiego Związku Piłki Nożnej Małapanew Ozimek i Skalnik Gracze oraz co najmniej trzy zespoły ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Górnik Wesoła, Piast II Gliwice i Polonia Łaziska Górne. Szósty od końca Grunwald Ruda Śląska musi czekać na rozstrzygnięcia w barażach mistrza grupy opolsko-śląskiej z Wartą Poznań, która już zapewniła sobie zwycięstwo w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

- Choć w trakcie studiów w Poznaniu byłem zawodnikiem Warty i czuję do tego klubu wyjątkowy sentyment to w przypadku najbliższych meczów barażowycho awans do II ligi będę kibicował drużynie, która wygra naszą ligę – mówi prezes i trener Grunwaldu Teodor Wawoczny. – Tylko takie rozstrzygnięcie zapewni bowiem Grunwaldowi pozostanie w III lidze.

Mistrzowi grupy opolsko-śląskiej w barażach zaplanowanych na 13 i 17 czerwca kibicować powinni także śląscy IV-ligowcy.


- Jeżeli mistrz naszej III ligi wygra baraże, to po pierwsze Grunwald uniknie degradacji, a po drugie z IV ligi spadną zespoły od 13 miejsca w dół. Jeżeli natomiast do II ligi awansuje Warta Poznań, to wtedy degradacja Grunwaldu spowoduje, że drużyny z 12 miejsc w obydwu grupach IV ligi rozegrają baraże o utrzymanie.

To oznacza, że dopiero 11 miejsce w IV lidze daje w tym sezonie gwarancję utrzymania, o które walczy jeszcze ponad połowa zespołów w I i II grupie. Finisz zapowiada się więc niezwykle ciekawie.


Źródło: www.sportowasilesia.com

Dodane przez pajlot dnia 05.06.2015 21:280 Komentarzy
Slavia Ruda Śląska 5-1 Concordia Knurów (1-0)
Bramki: Lach, Wujec (głową), Zalewski x2, Strzalla

Skład: Strąk - Puschhaus, Met, Kowalik, Moritz - Lach, Wujec, Korban, Rejmanowski - Strzalla, Zalewski

Zmiany: Jamrozy, Babczyński, Maciaszczyk P

Wynik 5-1 to wysoki wynik ale wszyscy ci co byli na meczu to widzieli, że mogło być przynajmniej 8-3. Nieskuteczność i momentami fatalne wybory naszych napastników kończyły się okropnymi pudłami lub brakiem zrozumienia. Szkoda straconej bramki po rzucie wolnym, gdyż była kolejna szans na 0 z tyłu. Za tydzien kolejny arcy ważny mecz tym razem w Ciochowicach. Ciężki teren z którego nasz zespół musi wywieźć 3 punkty jeśli chce bezpiecznie się utrzymać.

Dodane przez pajlot dnia 30.05.2015 17:540 Komentarzy
Slavia Ruda Śląska 0-0 RKS Grodzieć (0-0)
Skład: Strąk - Puschhaus, Met, Kowalik, Moritz - Gancarczyk, Wujec, Korban, Maciaszczyk - Zalewski, Lach

Zmiany: Rejmanowski T, Strzalla, Jamrozy

W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównany mecz ale drużyna gości miała jedną 100% sytuację którą świetnie obronił Strąk. Natomiast w drugiej połowie nasza drużyna praktycznie nie schodziła z połowy przeciwnika raz za razem notując groźne sytuacje. Jednak nasza formacja ofensywna dziś nie miała swojego dnia... zawiódł nasz najlepszy snajper Zalewski mający 3 doskonałe okazje... Warto wspomnieć o ewidentnej ręce zawodników gości w polu karnym, jednak gwizdek sędziego milczał.. Trzeba przyznać jednak, że nie miał on dziś swojego dnia.

Dodane przez pajlot dnia 26.05.2015 20:410 Komentarzy
Obsada Sędziowska
Górnik Piaski - Fortuna Gliwice - 26-05 18:00 - Rokosz Damian
Ruch Radzionków - Gwarek TG - 26-05 18:00 - Bielawski Mateusz
Zieloni Żarki - Raków Częstochowa - 26-05 18:00 - Należnik Artur
Concordia Knurów - Unia Ząbkowice - 26-05 18:00 - Jarzębak Sebastian
Slavia Ruda Śl. - Grodziec Będzin - 26-05 18:00 - Krajewski Jakub
Przyszłość Ciochowice - Sarmacja Będzin - 26-05 18:00 - Górecki Mirosław
Polonia Poraj - Pilica Koniecpol - 26-05 18:00 - Bielawski Marcin


Źródło: www.obsada.ozpn.org

Dodane przez pajlot dnia 24.05.2015 11:040 Komentarzy
Sarmacja Będzin 2-1 Slavia Ruda Śląska (0-0)
Bramka: Zalewski

Skład: Strąk - Puschhaus, Met, Kowalik, Moritz - Maciaszczyk D, Korban, Wujec, Gancarczyk - Zalewski, Rejmanowski

Zmiany: Lach, Jamrozy

Mecz gatunkowo ważny i ciężki dla naszej drużyny ale co najgorsze słaby w wykonaniu Slavii... Drużyna gospodarzy dużo bardziej ruchliwa i lepsza w rozegraniu. Środek zdominowany przez Sarmacje nie pozwolił naszej drużynie rozwinąć skrzydeł. W tym meczu przede wszystkim było za dużo 'gdyby'. Bo można mówić o 100% sytuacji Rejmanowskiego, faulu na Mecie przy 1 bramce, kontrowersyjnej kartce dla Korbana, lepszych wyborach Zalewskiego.. i moim zdaniem jako obserwatora z boku braku konsekwencji sędziego. Niestety ale zabrakło troszkę szczęścia i mądrości piłkarskiej w tym meczu.

Dodane przez pajlot dnia 24.05.2015 10:580 Komentarzy
Strona 1 z 88 1 2 3 4 > >>
sklepik
W Klubie są do nabycia proporczyki oraz znaczki z okazji jubileuszu 95-cio lecia
w cenie:
proporczyk - 40 zł
znaczek - 10 zł
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Mecze

6.05.2015 tj. sobota godz. 16.00
LKS Ciochowice-
SLAVIA

Callistoshop
Transfery
Przychodzą

Kamil Zalewski - powrót z GKS Grunwald Ruda Śl
Paweł Jamrozy,Marcin Szablicki - juniorzy
Wujec Jacek - Górnik Wesoła
Strzalla Mateusz - Górnik Zabrze
Kucharski Michał - Wolny transfer
Odchodzą:

Witor Łukasz - Gwarek Tarnowskie Góry
Szaruga Robert - Jedność Przyszowice
Piwczyk Patryk - szuka klubu
Szaton Michał - praca
Rejmanowski Marcin - kontuzja
Skorupski Michał - kontuzja
Info
Urząd Miasta Ruda Śląska na rok 2015 przekazał dotację w kwocie 34 000zł na udział w zawodach i sportowe szkolenie seniorów, 49 000zł na udział w zawodach i sportowe szkolenie dzieci, 82 000zł na utrzymanie bazy.
Ostatnio komentowane
Zapowiedź: DERBY Ru... [1]
W sobote o 11 sparin... [1]
Obsada sędziowska [1]
"Dream Team" z Rudy [1]
Kryzys... [3]
szalik [2]
Górnik Zabrze & Slav... [3]
Wielkie Derby Rudy Ś... [2]
Slavia Ruda Śląska 0... [1]
Slavia Ruda Slaska -... [15]
Oświadczenie kibiców... [1]
Slavia Ruda Śląska 3... [1]
Wyniki. [5]
Pilica Koniecpol 2-2... [1]
Pretensje do sędzieg... [4]
Skrót oraz bramki z ... [1]
LKS Przyszłość Cioch... [5]
Po meczu. [3]
Zmiana, na którą cze... [5]
SLAVIA 3-1 Unia Rędz... [1]
Czarni Sosnowiec 1:2... [1]
Slavia 2-0 JSP Szcza... [2]
LKS Zieloni Żarki 0-... [2]
Slavia 1-2 KS Zagłęb... [2]
Slavia 1-1 Unia Rędziny [2]
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Witam. Czego brakuje...
Najciekawsze Tematy
Witam. Czego brak... [6]

stat4u