Sezon zakończony

Ostatnia kolejka sezonu 2018/2019 za nami. Choć nasza drużyna przed tym spotkaniem była już bezpieczna, to podczas meczu w Siewierzu emocji nie brakowało. Dodatkowego smaku spotkaniu dodała informacja, że prawdopodobnie po sezonie nasz zespół opuści trener- Janusz Kluge, który
w bardzo dużym stopniu przyczynił się do utrzymania zespołu w IV lidze.

Jesień rozpoczęliśmy serią remisów, nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że udało nam się tylko raz zwyciężyć, a pozostałe drużyny zaczęły nam uciekać w ligowej tabeli. Zima zatem była nerwowa i każdy już wiedział, że wiosną będzie trzeba dać z siebie więcej niż 100% by utrzymać się w IV lidze. Jednakże wiosna rozpoczęta nie tak jak planowano doprowadziła do zmiany trenera. W miejsce Jarosława Zajdla pojawił się Janusz Kluge. I już od pierwszych meczy było widać poprawę w stylu gry. Mimo nielicznych wpadek, jak mecz z Sarmacją (przegrany 0:4), Slavia ruszyła do odrabiania strat. Na boisku było widać kolektyw, a zawodnicy walczyli o jego każdy centymetr. W wyniku czego, a także dzięki potknięciom rywali, już przed ostatnim spotkaniem mieliśmy utrzymanie.

Zatem sezon kończymy zwycięstwem w Siewierzu 2:3, po bramkach Denisa Kwędacza, Łukasza Polaka i Arkadiusza Brzozowskiego.