Znany jest już nazwisko nowego trenera

Podczas środowego treningu przedstawiony został nowy trener. Został nim Janusz Kluge. Trener, który już pracował w naszym klubie, choć ostatnie pięć lat spędził w drużynie Śląska Świętochłowice, gdzie miał okazję świętować wiele sukcesów. Trener jest również wychowankiem naszego klubu. Liczymy wszyscy na doświadczenie trenera w walce o utrzymanie IV ligi w Rudzie Śląskiej. Życzymy powodzenia!

Poniżej krótko prezentujemy historię zawodniczą oraz trenerską trenera Janusza.

W latach 1980–1983 grał w juniorach Slavii Ruda Śląska. Od 1983 do 1986 roku był piłkarzem Gwarka Zabrze, a następnie – Pogoni Zabrze. W 1988 roku został piłkarzem Szombierek Bytom. W barwach tego klubu zadebiutował w I lidze, co miało miejsce 6 listopada 1988 roku w przegranym 1:3 meczu ze Stalą Mielec.
Podczas występów w Szombierkach rozegrał ogółem 45 spotkań w I lidze. W bytomskim klubie grał do 1997 roku. Następnie został reprezentantem Slavii Ruda Śląska, gdzie w 1999 roku zakończył karierę zawodniczą.

Jeszcze w okresie gry w Szombierkach – od 1991 roku – był trenerem juniorów klubu. W latach 2002–2010 trenował natomiast juniorów Slavii Ruda Śląska. W latach 2004–2005 był trenerem piłkarzy Cyklona Rogoźnik. Następnie pełnił funkcję trenera w Orkanie Dąbrówka Wielka oraz rezerwach i pierwszej drużynie Slavii Ruda Śląska. W latach 2012–2013 był trenerem juniorów i rezerw Szombierek Bytom, zdobywając z juniorami starszymi mistrzostwo podokręgu Bytom. W 2013 roku został zatrudniony na stanowisku trenera Śląska Świętochłowice, z którym w sezonie 2015/2016 wywalczył awans do klasy okręgowej, zaś w sezonie 2016/17 jako beniaminek awansował do IV ligi.