Puchar Polski: Awansowaliśmy do finału

Po wyeliminowaniu z rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Katowice Śląska Świętochłowice trafiliśmy do półfinału, gdzie mierzyliśmy się z kolejną drużyną ze Świętochłowic- ŚKS Naprzód Lipiny. Na co dzień zespół ten startuje w Lidze Okręgowej, w której po bardzo trudnym początku, spisuje się coraz lepiej.
Mimo paskudnej pogody, kibice zgromadzeni na obiekcie w Lipinach raczej nie zmarzli. Sytuacje podbramkowe, które się mnożyły z minuty na minutę podgrzewały atmosferę. W pierwszej połowie gospodarze prezentowali się bardzo dobrze i próbowali stwarzać sobie sytuacje pod bramką Tomasza Strąka. Za to w drugiej połowie SLAVIA przejęła inicjatywę i gospodarzy stać było jedynie na wyprowadzenie kilku kontr, najgroźniejszej w doliczonym czasie gry. Nasi zawodnicy ostrzeliwali słupki, poprzeczkę, młody bramkarz gospodarzy kilka razy popisywał się świetnymi interwencjami chroniąc swój zespół przed utratą bramki. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne, w których Tomasz Strąk znowu obronił jedenastkę, przyczyniając się w znacznym stopniu do zwycięstwa w kolejnym meczu pucharowym.

Skład:
Strąk- Ostrowski, Szpoton, Wawrzyn, Korzeniowski- Met, Wujec, Skorupa D. (Rejmanowski), Strzempek (Kot), Stachoń (Skorupa K.)- Moritz (Puschhaus)