W oczekiwaniu na wiosnę

Trwa okres przygotowawczy do rundy wiosennej rudzkich drużyn piłkarskich. Intensywne treningi w tygodniu i mecze kontrolne rozgrywane najczęściej w weekend, mają spowodować, aby na starcie rozgrywek forma sportowa była jak najwyższa.

Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez nasze drużyny w sparingach, które odbyły się w styczniu i lutym.

Zespół Slavii, główny kandydat do awansu w grupie II „okręgówki” na początek sprawdził swoje siły w derbach z Wawelem Wirek. Lepsi okazali się podopieczni Jarosława Zajdla zwyciężając 2:1. W kolejnym sparingu lider Klasy Okręgowej przegrał z IV ligowymi Szombierkami Bytom 0:2, choć gra Slavii była dużo lepsza niż wynik. Kolejny mecz to ponownie rywal za miedzy, Urania. Zacięty pojedynek i minimalna porażka Kochłowiczan 3:4. W miniony weekend ekipa z Rudy 1, nie dała szans jedenastce z Wilczy, pewnie zwyciężając 4:0.

Urania Ruda Śląska poza wspomnianą porażką ze Slavią, wygrała Halowy Turniej Piłkarski w Goczałkowicach pozostawiając w tyle min. drużynę gospodarzy, a 11 lutego, zespół z Rudy Ślaskiej zwyciężył 2:1 Szczakowianke Jaworzno.

Wawel Wirek póki co notuje same porażki. Jak już wspominaliśmy sparingi rozpoczęły się od porażki ze Slavią 1:2, następnie przyszły przegrane z Siemianowicznką 2:3 oraz Naprzodem Lipiny 1:3.

Bardzo obiecująco radzi sobie Pogoń Nowy Bytom. Drużynę, którą wiosną czeka walka o ligowy byt, w pierwszej grze kontrolnej rozgromiła Ostoje Żelisławice 5:1, by w kolejnych meczach minimalnie ulec Orłowi Miedary 1:2 i dwukrotnie remisując – 2:2 z Jastrzębiem Bielszowice i 1:1 z Jednością Przyszowice.

Niestety problem z rozegraniem sparingów mają zawodnicy Grunwaldu, którzy jak na razie kompletują skład, który będzie walczył o utrzymanie Klasy Okręgowej.

Czekamy także na wieści z naszych klubów dotyczące ewentualnych ruchów kadrowych, ale o tym w kolejnym meldunku Sportu Rudzkiego z przygotowań do piłkarskiej wiosny