13 kolejka

13 kolejka okazała się szczęśliwa dla piłkarzy rudzkiej Slavii, którzy w wyjazdowym pojedynku zmierzyli się z Rymerem Niedobczyce (Rybnik).

Przed meczem można było mieć jakieś obawy, ponieważ sobotni rywal pokonał tydzień temu Orła Mokre na jego terenie, co było sporą niespodzianką. Na Rudzian jednak w tej rundzie nie ma mocnych. Podopieczni Jarosława Zajdla osłabieni brakiem pauzującego za kartki Meta, od początku przejęli inicjatywę nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Slavia kontrolowała przebieg gry, jednak dopiero w 35 minucie do dalekiego podania Zmitrowicza ruszył Jacek Wujec (na zdjęciu w środku) i po chwili było 0:1. Miejscowi nie byli w stanie odpowiedzieć na ten cios, a dodatkowo tuż przed przerwą stracili drugiego gola. Marcin Rejmanowski uruchomił Kamila Moritza, ten popędził z piłką i zagrał wzdłuż bramki, gdzie już czekał kapitan gości Wujec, pewnie pokonując bramkarza.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Salvia przeważała, a Rymer właściwie tylko raz zagroził Strąkowi, który obronił uderzenie rywala, a dobitka wylądowała na bocznej siatce. Po stronie przyjezdnych z kolei bliski szczęścia był Moritz. Ostanie 10 minut to festiwal niewykorzystanych okazji Slavii. Bliscy zdobycia bramki był trzykrotnie Strzempek, a także Moritz, Maciaszczyk oraz Rejmanowski, który trafił w poprzeczkę.

Na szczęście zaliczka z pierwszej połowy wystarczyła i słabsza forma strzelecka nie miała żadnych konsekwencji.

Slavia wygrała 13 mecz z rzędu i powiększyła swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, którzy potracili punkty. Obecnie druga w tabeli Drama Zbrosławice traci do Rudzian 14 punktów.

Rymer Rybnik – Slavia Ruda Ślaska 0:2 (0:2)

bramki Jacek Wujec 35′ i 45′

Slavia: Strąk – Ostrowski, Zmitrowicz, Szpoton, Korzeniowski, Wujec, Jamrozy, SKorupa, T Rejmanowski, M Rejmanowski, Moritz

Na zmiany weszli: Puschaus, Strzempek, Badura i Maciaszczyk