Dziś startują rozgrywki Klasy Okręgowej

Po kilku tygodniach przygotowań do rozgrywek powracają rudzkie drużyny piłkarskie. Wszystkie nasze ekipy w tym sezonie zagrają w „okręgówce”. Była ogromna szansa na to by Slavia Ruda Śląska wystąpiła w sezonie 2017/2018 ponownie w IV lidze, jednak niezrozumiały brak zgody włodarzy Śląskiego Związku Piłki Nożnej pozbawił Rudzian szansy rywalizowania na tym szczeblu rozgrywek.

Ale po kolei. W środę oficjalne pismo o rezygnację z gry w IV lidze złożył zarząd Concordii Knurów. Biorąc pod uwagę, że w podobnych przypadkach dotyczących wycofania drużyn z rozgrywek Klasy Okręgowej, działacze katowickiej centrali, zapraszali do poszczególnych grup zeszłorocznych spadkowiczów (min. MKS Pogoń Ruda Śląska za Ruch II Chorzów), liczono, że i w tym przypadku w miejsce Knurowian zajmie przegrany z baraży o utrzymanie w IV lidze, czyli Slavia. Nic z tego, Prezydium ŚZPN stanęło murem i bez żadnych argumentów sprzeciwiło się prośbie Prezesa Dariusza Dobiecha, więc Slavia będzie rywalizować w II grupie „okręgówki”. Biorąc pod uwagę regulamin i ducha gry decyzja ta jest co najmniej nie zrozumiała, tym bardziej, że wcześniej ci sami działacze, zezwolili na udział w grze IV ligi drużynie Bytomski Sport, będącej zupełnie nowym tworem, który rzekomo miał zastąpić zdegradowaną borykają się z problemami finansowymi Polonie Bytom. Utrzymanie Rudzian w tej klasie rozgrywek nie niosło by za sobą żadnych zmian organizacyjnych. Wystarczyło do terminarza wpisać nazwę Slavii w miejsce Concordii. Niestety Rudzianie nie wywodzą się z Podokręgu Tychy, Zabrze czy Bytom, mających swoich przedstawicieli w Prezydium i nie mieli silnego zdecydowanego poparcia podczas dyskusji dotyczącej dalszych ich losów. Znów chyba zadziałała geografia piłkarska, a nie racjonalne podjęcie wydawało by się prostej decyzji. Szkoda szansy, trzeba po prostu podciągnąć rękawy i podjąć walkę o sportowy powrót na wyższy szczebel rozgrywek.

Już w dzisiaj o godzinie 11.00 Slavia podejmie beniaminka MKS Zaborze. Wydaje się, że jest to dobra okazja by dobrze wejść w rozgrywki.