3 punkty Slavii na inaugurację

Zwycięstwem 2:1 nad MKS Zaborze zainaugurowała rozgrywki w „okręgówce” Slavia Ruda Śląska. Jeszcze wczoraj wieczorem Rudzianie żyli nadzieją na grę w IV lidze, a dziś już musieli rozegrać spotkanie w Klasie Okręgowej.

Rozmiary zwycięstwa są nie co mylące, ponieważ przez 90 minut miażdżącą przewagę mieli gospodarze, którzy seryjnie marnowali doskonałe sytuację bramkowe. Już w 6 minucie piłkę głową zgrał Tomasz Szpoton, a z bliska bramkarza gości pokonał Jacek Wujec. W kolejnych minutach miejscowi stwarzali okazję na podwyższenie wyniku, lecz piłka albo lądowała na słupku bramki, albo mijała cel. Taki obraz gry towarzyszył kibicom do 84 minuty, kiedy to sędzia podyktował rzut karny, dla Slavii, za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców. Pewnym egzekutorem okazał się Szpoton podwyższając wynik spotkania na 2:0. Kiedy wydawało się, że nic już nie może w tym pojedynku się zmienić, jedna z kontr gości zakończyła się przewinieniem Drapały we własnym polu karnym i goście w doliczonym czasie gry strzelili honorowego gola . Tak więc pierwszy mecz Slavii po 14 latach przerwy w Klasie Okręgowej zakończył się ich zasłużonym zwycięstwem.

Slavia Ruda Śląska – MKS Zaborze 2:1 (1:0)

bramki: Jacek Wujec i Tomasz Szpoton

Slavia: Strąk – Ostrowski, Szpoton, Drapała, Korzeniowski, Maciaszczyk, Wujec, Skorupa, Rejmanowski M, Moritz, Strzempek

Na zmiany weszli: Lach, Jamrozy, Noga